İzmit Seramik Kaplama

İzmit Seramik Kaplama

 

Endüstri sınıfı seramik kaplama, bir aracın dış yüzeyine dış boya hasarından korunmak için uygulanan kimyasal bir polimer çözümüdür. Tipik olarak elle uygulanır, arabanızın boyasıyla karışır ve ek bir hidrofobik koruma katmanı oluşturur.


Bu kimyasal bağa ve yeni bir katmanın yaratılmasına bağlı olarak, otomobilin fabrika boyama işi el değmeden kalır.


Birçok otomobil meraklısı ve hatta detaycı, bunun şeffaf (boya koruma filmi) bir alternatif olduğuna inanırken, seramik kaplama gerçekte cilalamaya bir alternatiftir. Ana fikir, boya işinde kir, kir ve leke izlerinin görünmesini ve şeffaf kaplamayı bozmasını önlemektir.

 

Seramik Kaplamaya örnek verecek olursak;

 

-Yaz mevsiminde bizim bile dayanamadığımız sıcağa araçlarımızın kaportalarının dayanmasını nasıl bekleyebiliriz. Işın spektrumunun en zararlılarından birisi olan UV ışınları yaz mevsiminde araçlarımızın kaportalarının boyasında solmalara neden olmaktadır. Doğal olarak bu gibi bir durumda aracımıza bakım yaptırmamız gerekmektedir.


– Halk arasında yaşadığımız anda şans getireceği ve hemen bir şans oyunu oynamamız gerektiği düşünülen olay, araçlarımız için aslında pekte şanslı bir durum değildir. Çünkü kuşların dışkısı asidik özelliktedir ve araçların kaportalarında hasara neden olmaktadır. Yine böyle bir durum da bizim için bir maliyet oluşturacaktır.


– Bir başka doğa olayımız olan kar ve dolu gibi unsurlar çoğu insanın kartopu yaparak zevkli zamanlar geçirmesini sağlarken, korumasız bir aracın tavanına yağan dolular hasarda bilye büyüklüğünde eziklere neden olacaktır. Kar yağışının fazla olduğu günlerde araçlarımızın üzerine yağan karlar, havanın dona çekmesi ile tabakalar halinde kalıplaşacak ve bizler onu temizlemek için zarar vermeyeceğini düşündüğümüz kazıma aparatları ile kazımaya çalıştığımızda belirgin olmayan ama var olan çiziklere neden olacaktır.

 

Aslında araçlarımızın dış ekipmanına zarar verebilecek daha sayacağımız birçok olay mevcuttur. Bu noktada önem arz eden olay ise bizim ne yapacağımızdır.

 

İlgili Resimler

Öne Çıkarılanlar

Endüstri sınıfı seramik

Cam filmi herşeyden önce

Şeffaf koruma filmi (PPF-Pain